Navigation
Indicators in this report
Global indicators
Sectoral links
City Homepage

Енергетика


 

Основою енергетичної бази промислового комплексу міста є енергія київських ГЕС і ГАУС, ТЕЦ-5, ТЕЦ-6, Трипільскої ГРЕС.

На підприємства енергетики порівняно з іншими галузями промисловості припадає найбільший відсоток забруднення повітряного басейну міста - біля 80%, (для порівняння підприємства Держжитлокомунгоспу - 6,3%.). Головними забруднювачами є ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6, викиди яких складають відповідно 29% і 28,2% викидів стаціонарних джерел Викиди підприємств енергетики ( ТЕЦ-5, ТЕЦ-6, ПКТМ, ДТЕЦ), у 1998 році склали 37,38 тис.тон.

Окрім того, майже 85 % загальних промислових потреб у воді припадає на ТЕЦ-5.

На підприємствах енергетики, а це в основному Київські ТЕЦ, котельні, зменшуюється використання більш екологічно чистого природного газу. Так тільки за 1996 рік порівняно з 1995 частка використання газу зменшилась практично на 10 % і склала 79 % і навпаки, збільшилась частка використаного мазуту та вугілля, яких в минулому році використано майже в двічі більше ніж у 1995 році. Відповідно збільшився і викид шкідливих речовин від цих підприємств.

  Незважаючи на зменшення викидів забруднюючих речовин підприємствами енергетики обсяги їх  залишаються досить високими. Перш за все це відбувається через нераціональне і неефективне використання електроенергії та тепла в комунально-побутовому і житловому господарстві. Досить значні витрати теплоенергії здійснюються при її транспортуванні до споживачів, через аварійний і зношений стан теплових мереж, і складають близько половини теплової енергії, виробленої в міських котельнях. Низькою теплоізоляційною здатністю характеризуються багатоповерхові панельні будівлі та споруди. Перевитрати паливно-енергетичних ресурсів мають місце в водопровідному і каналізаційному господарстві міста. Підготовка і доставка 1000 м3 води споживачу потребує біля 800 кВт.год. електроенергії. Неефективне використання електроенергії здійснюється на міському електротранспорті (тролейбус, трамвай, метрополітен) в зв’язку з експлуатацією застарілого транспортного парку.

Особливо негативно на стан атмосферного повітря лівобережної частини міста впливає завод по термічній переробці побутових відходів "Енергія", який свого часу було побудовано без очисних споруд газоподібної складової, в результаті чого, його викиди у 1998 році становили 4,7 тис.тонн таких забруднюючих речовин як сірчистий ангідрид, хлористий водень, фтористий водень, окиси азоту, диоксини, бензапірен, тощо. На превеликий жаль, роботи, розпочаті у 1995 році з реконструкції системи газоочистки на четвертому котлоагрегаті, які дають змогу значно зменшити викиди газоподібних забруднюючих речовин у атмосферу, до цього часу не закінчені. Разом з тим, основним напрямком переробки та знищення сміття є його промислова утилізація з виділенням корисних компонентів для їх використання в якості вторинної сировини, а також використання твердих побутових викидів для виробництва теплової та електричної енергії. Фактичне використання тепла, що виробляється на заводі "Енергія" незадовільне, і тому утилізація сміття практично зводиться до його спалювання без ефективного використання отриманого тепла.

 

 



 


Інша інформація відносно секторів економіки що впливають на довкілля : 

 Енергетика  Промисловість  Транспорт  Зони відпочинку

 

Web site maintained by the Ministry of Environmental Protection and Nuclear Safety of Ukraine    State Environmental Monitoring department

 with help and support of UNEP-GRID Arendal
Page editor: Webmaster. Last update: 15/02/99.