Navigation
Issue indicators in this report
Global indicators
Issue links
City Homepage

Охорона здоров"я


 

За даними обстеження впливу забруднення довкілля на здоров’я населення в 27 найбільших промислових містах України виявили, що рівень захворюваності гіпертонічними хворобами в Києві перевищує середні показники на 40-80%, захворюваності верхніх дихальних шляхів - у 2 рази, а в дітей: по захворюваності органів травлення -в 2-3 рази, дихання - в 2 рази, шкіри - на 27-32%. Загальна захворюваність  жителів Києва перевищує середній рівень по тих же 27 містах на 25-50% (залежно від виду хвороби).

Наведений цифровий матеріал, що перекреслює усталену думку про Київ як про місто-парк, дає можливість зробити принаймні два невтішних висновки. По-перше, екологічна ситуація в столиці України є надто тривожною. По-друге, нинішній стан навколишнього середовища завдає шкоди здоров'ю киян, насамперед підростаючого покоління.

Одні забруднюючі речовини, зокрема ті, що містяться в повітрі, воді та продуктах харчування, здійснюють на людину прямий, безпосередній і швидкий негативний вплив. Це - отруєння шкідливими викидами, захворювання, які зумовлені патогенними мікроорганізмами, порушення фізіологічних функцій і нервові розлади, небажані генетичні наслідки. Сюди можна додати ще незручності побуту та додаткові ускладнення на робочих місцях, відсутність сприятливих умов для відпочинку тощо. Занепокоєння викликає підвищення в природному середовищі іонізуючої радіації, що накопичується внаслідок функціонування об'єктів атомної енергетики, використання радіоізотопів і радіаційних джерел у промисловості, в науково-дослідних цілях, не кажучи вже про негативні наслідки Чорнобильської катастрофи. Нині загальновизнаним є те, що за масштабами негативного впливу на екологію великого регіону, життя та здоров'я мільйонів людей аварія на Чорнобильській АЕС не має аналогів у світі. Чимала територія міста також забруднена довгоживучими радіонуклідами, насамперед, цезієм, стронцієм, плутонієм та деякими іншими.

Зростаюче акустичне забруднення міського середовища також спричиняє чимало неприємностей городянам, негативно відбивається на їх здоров'ї та психічному стані. З розвитком всіх видів транспорту збільшуються шумові навантаження на людину, зумовлюючи її роздратування, психічну неврівноваженість, безсоння і як наслідок -серцево-судинні та психічні захворювання. Тепер на вулицях Києва в багатьох районах і мікрорайонах шум нерідко досягає у денні години 80-90, а в нічні - 50-60 децибелів, що не можна вважати нормальним явищем. Дослідження показують, що саме акустичне забруднення міського середовища є одним із ймовірних факторів, що призводить до зростання гіпертонічної хвороби та інфаркту міокарда.



 

   Інша інформація відносно проблем забруднення довкілля у розділах :

   Стан водного середовища та якість питної води   Якість повітря Зелені территорії  Відходи    Забруднення грунтів          Радіаційна безпека    Хімічна безпека      Біорізноманіття    Охорона здоров"я


Web site maintained by the Ministry of Environmental Protection and Nuclear Safety of Ukraine    State Environmental Monitoring department

 with help and support of UNEP-GRID Arendal
Page editor: Webmaster. Last update: 15/02/99.