Sector Home
Issue indicators in this report
global indicators
ISSUE links
The City home page

Зелені зони
   Загальна інформація       Вплив           Сучасний стан       Заходи

 

Гостра екологічна ситуація в столиці України вимагає того, щоб природна деревна рослинність не знищувалась, а ставала частиною озеленення житлових масивів та виробничих об'єктів. Насадження завжди розглядались як неодмінна, обов'язкова складова комплексу заходів щодо охорони й поліпшення природного середовища, планування забудови та благоустрою житлових масивів.

До системи зелених насаджень м.Києва належать міські ліси, які є державним лісовим фондом України, решта рослинного фонду - міські насадження загального користування, внутріквартальні насадження житлових районів, насадження вулиць, газони, квітники та інші насадження. Площа всіх зелених насаджень міста Києва за різними категоріями становить 36,1 тис.га і займає вагому частку міської території ( 43,2% від площі міста ).

Важливим компонентом системи озеленення міста є насадження в середині мікрорайонів, включаючи сади при окремих групах житлових будинків, мікрорайонні сади, бульвари, насадження на ділянках біля дитячих дошкільних закладів, шкіл, спортивних споруд і т.д. На особливу увагу заслуговують також обєкти природно-заповідного фонду міста.

На екологічному стані міських лісів негативно позначилось відведення значних площ відомствам та установам у постійне або довгострокове користування здебільшого з вилученням першокласних деревостоїв з державного лісового фонду, на деяких заповідних територіях виявлені порушення заповідного режиму. На стан зелених масивів несприятливо впливає загальна екологічна обстановка, протікають природні процеси старіння лісів, ушкодження комахами та паразитами.

Розвиток зеленого господарства в місті ведеться по напрямках створення нових площ, ландшафтної реконструкції. В насадженнях загального користування (парках‚ скверах‚ бульварах) проводиться комплекс робіт‚ які підтримують необхідний санітарний стан цих територій.

Окрім того ряду унікальних природних територій в межах Голубої зони необхідно надати природоохоронний статус.

Однак на протязі останніх років з бюджету міста майже не було виділено ніяких цільових коштів‚ спрямованих на забезпечення утримання і охорони природно-заповідних територій.

 

 


 

   Інша інформація відносно проблем забруднення довкілля у розділах :

   Стан водного середовища та якість питної води   Якість повітря Зелені территорії  Відходи    Забруднення грунтів          Радіаційна безпека    Хімічна безпека      Біорізноманіття    Охорона здоров"я

 

Web site maintained by the Ministry of Environmental Protection and Nuclear Safety of Ukraine    State Environmental Monitoring department

 with help and support of UNEP-GRID Arendal
Page editor: Webmaster . Last update: 15/02/99.