Issue Home
Issue indicators in this report
global indicators
ISSUE links
The City home page

Зелені зони. Сучасний стан.
 Загальна інформація       Вплив           Сучасний стан       Заходи
 

 

Не зважаючи на щорічні насадження сьогодні порівняно, наприклад, з 1930 р. у межах міста площа зелених насаджень зменшилася майже на чверть. Особливо енергійно "витісняють" природні насадження в Залізничному, Печерському, Подільському, Шевченківському та деяких інших районах.

Сьогоднішня ситуація в лісах міста та його околиць свідчить про те, що основну загрозу їх збереженню завдає нерегульоване рекреаційне навантаження (особливо в теплий період року), в тому числі. стихійний заїзд приватного автотранспорту на ділянки.

Затримується введення єдиних типових охоронних знаків нового зразку, в першу чергу через відсутність коштів.

Невиконання землекористувачами прийнятих зобов`язань з утримання природоохоронних об`єктів загрожує поступовою їх деградацією, зокрема, всиханням вікових заповідних дубів.

В міських лісах Києва велику площу займають насадження вкрай перестійного віку‚ які за умов негативного впливу міста швидко старіють‚ втрачаючи екологічну‚ естетичну‚ ландшафтну‚ господарську цінність.

У зв’язку з пониженням рівня грунтових вод через створення глибоких піщаних кар’єрів зараз спостерігається масове висихання соснових насаджень. Так в лісах Білодібровного та Дніпровського лісництв, Дарницького ЛПГ поширюється процес виникнення біологічно ослаблених‚ перестійних соснових насаджень‚ в тому числі внаслідок зниження рівня грунтових вод у зв`язку із створенням кар`єрів при намиві площадок під забудову нових масивів. Внаслідок згасання біологічних  процесів зменшується фітонцидна‚ знезаражувальна‚ киснеутворююча здатність хвойних масивів. Такі ділянки приречені на прискорене всихання‚ загибель та перетворення на осередки розмноження шкідників лісу .

У Святошинському ЛПГ при огляді з повітря підпорядкованих лісових масивів підтвердились можливість повторного спалаху розмноження дубової молі, що потребує негайного вжиття попереджувальних заходів боротьби зі шкідником.

Тривожна санітарна ситуація склалася також у Київських міських лісах з багаторічними дубовими насадженнями‚ де внаслідок загибелі від дубової широкомінуючої молі накопичилось близько 5 тис.м2 мертвої дубової деревини.

Велика кількість м`яколисних порід дерев пошкоджена омелою білою (вул. Метрологічна, цілі осередки в парку ім.М.Рильського, Сирецькому гаї тощо). Ефективних методів боротьби з цим явищем на даний час не має‚ тому при пошкодженні крон на 50 і більше відсотків дерева підлягають знесенню.

Не зважаючи на значну роботу, що проводиться у цих ЛПГ, санітарний та протипожежний стан міських лісів залишається незадовільним.

 


 

   Інша інформація відносно проблем забруднення довкілля у розділах :

   Стан водного середовища та якість питної води   Якість повітря Зелені территорії  Відходи    Забруднення грунтів          Радіаційна безпека    Хімічна безпека      Біорізноманіття    Охорона здоров"я

Web site maintained by the Ministry of Environmental Protection and Nuclear Safety of Ukraine    State Environmental Monitoring department

 with help and support of UNEP-GRID Arendal
Page editor: Webmaster. Last update: 15/02/99.