These are the suggested links for the top of the page
 Navigation
Indicators in this report
Global indicators
Instrument links
City Homepage

Екологічна освіта


 

На сучасному етапі розвитку, ще далеко не для всіх принципи розумного природокористування та бережливого ставлення до навколишнього середовища стали нормою особистої поведінки. Сьогодні більшість людей у нашому суспільстві не усвідомлює гостроти екологічних проблем. Охорона та оздоровлення міського навколишнього природного середовища перетворились має стати тепер всенародною справою.

 Охороняти природу необхідно. Можна підготувати добрі закони та постанови, розробити комплекс обгрунтованих заходів і нормативів з питань охорони довкілля, проте всі вони залишаться лише на папері, якщо кожний із нас "не пропустить" їх через розум, своє серце, не усвідомить їх загальнолюдського та духовного значення. Нині потрібно на весь голос говорити не лише про важливість екологічної освіти, мудрість економічного мислення й логіку економічної політики, значенню бізнесу, маркетингу чи менеджменту, а й про органічне поєднання економіки з екологією, економічної культури з загальнолюдською культурою загалом та духовною зокрема.

Отже, попереду -величезна робота в галузі екологічного, економічного та духовного вихованню людини - першої продуктивної сили, а також з вдосконалення економічного механізму відносин суспільства з природою, щоб усунути серйозні суперечності, які виникли між ними.

Сьогодні, виховання  екологічної свідомості та культури, надання базових екологічних знань покладене на загальноосвітні навчальні заклади, пресу та телебачення, громадські організації.

Так, міська організація Українського товариства охорони природи спільно з іншими громадськими організаціями активно проводить роботу з підготовки громадських екологічних кадрів, озелененню та благоустрою міста, збереженню рослинного і тваринного світу. Щорічно ведеться організація і проведення загальноміських екологічних заходів присвячених Дню Києва, Дню Землі, Дню Перемоги, Всесвітньому дню охорони природи. В Будинку природи проводяться благодійні виставки, зокрема в 1998 році тут пройшли виставки співочих та декоративних птахів, новорічних ялинкових букетів та композицій "Бентежний запах ялинковий", проведено пасхальну виставку "Весна-красна", "Колюче диво" присвячену 30-річчю аматорів кактусів, дитячого малюнку "Любіть Україну ..." та постійно діюча виставка акваріумних риб і рослин тощо.

Розпочалась робота з відновлення інституту громадських інспекторів з охорони навколишнього природного середовища, видано 36 відповідних посвідчень активістам громадських екологічних організацій, ряду працівників райдержадміністрацій міста, активістам природоохоронної роботи підприємств, установ і організацій, учбових та наукових закладів. Ведеться навчання громадських інспекторів і залучення їх до рейдів та перевірок.

В м.Києві більшість вищих, середніх спеціальних та середніх учбових закладів займаються підготовкою спеціалістів екологічного профілю або ввели окремі екологічні курси. З багатьма учбовими закладами налагоджені постійні зв"язки з боку громадський організацій та державних природоохоронних установ, і їх викладачам надається методична допомога з питань екології та радіаційної безпеки міста.

 


 

Інша інформація відносно заходів по збереженню довкілля в розділах :

Екологічне навчання  Державний контроль Інформування    Законодавство та екологічні нормативи  Участь громадскостіУправління в галузі охорони природи  Збереження заповідних територій

 


Web site maintained by the Ministry of Environmental Protection and Nuclear Safety of Ukraine    State Environmental Monitoring department

 with help and support of UNEP-GRID Arendal
Page editor: Webmaster. Last update: 15/02/99.