Issue Home
Issue indicators in this report
global indicators
ISSUE links
The City home page

Якість повітря. Наслідки 
   Загальна інформація       Вплив      Сучасний стан    Наслідки    Заходи

 

Забруднення атмосферного повітря в місцях напруженого руху автотранспорту призводить до того, що приземний шар атмосфери (особливо перші метри) де, як правило, спостерігається жвавий пішохідний рух, знаходиться під впливом дуже небезпечних шкідливих речовин. Як результат - загальне підвищення захворюваності населення, особливо в прилеглих до забруднених автомагістралей районах міста. Можна стверджувати, що підвищення захворюваності на онкологічні, респіраторні та деякі інші захворювання - прямий результат погіршення якості атмосферного повітря в нашому місті.

Для прикладу, при проведенні багаторічних досліджень Науковим гігієнічним центром Мінздраву України встановлено, що у дітей, які більше 10 років мешкають на території з високим ступенем забруднення атмосферного повітря, відмічається погіршення показників здоров’я за рахунок росту в 1,7 рази хронічної патології порівняно цим показником у дітей відносно чистих регіонів. При цьому зростання загальної захворюваності дітей зумовлено, в першу чергу, значним зростанням рівня захворюваності дітей хворобами кровообігу, який на окремих забруднених територіях за останні 10 років виріс у 2-8 разів. Суттєву роль в формуванні таких захворювань, а також хвороб дихальної системи, алергічних захворювань, хвороб ендокринної, нервової та інших систем організму відіграє підвищений ступінь наявності в атмосферному повітрі хімічних забруднювачів, а також підвищений рівень шуму.

Викиди промислових підприємств і об'єктів енергетики, вихлопні гази автомашин завдають великої шкоди не лише здоров'ю людини, а й міському господарству, культурним, історичним та архітектурним пам'яткам Києва. Хімічно агресивні елементи й сполуки, що містяться в цих викидах, спричинюють руйнування індустріальних будівель, житлових будинків, пам'яток архітектури тощо. Водночас прискорюються процеси корозійного руйнування металоконструкцій, мостів, кабельних мереж, металевої покрівлі, ліній електропередач, трамвайних та залізничних колій, втрачають естетичний вигляд пофарбовані фасади і будівель.

 

 

 

   Інша інформація відносно проблем забруднення довкілля у розділах :

   Стан водного середовища та якість питної води   Якість повітря Зелені территорії  Відходи    Забруднення грунтів          Радіаційна безпека    Хімічна безпека      Біорізноманіття    Охорона здоров"я



Web site maintained by the Ministry of Environmental Protection and Nuclear Safety of Ukraine    State Environmental Monitoring department

 with help and support of UNEP-GRID Arendal
Page editor: Webmaster. Last update: 15/02/99.